ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6823155
*
nr 682 3155
Spegel
diameter: 54
Utrop:
100 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 februari 2011
kl 18:49:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/2 15:30:34
1
Vinnande bud
20/2 15:34:10
2
150 kr
21/2 17:12:25
3
250 kr
21/2 17:13:32
3
350 kr
21/2 17:14:35
3
450 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 682 3155
Spegel
diameter: 54
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 februari 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/2 15:30:34 | 1 | Vinnande bud |
20/2 15:34:10 | 2 | 150 kr |
21/2 17:12:25 | 3 | 250 kr |
21/2 17:13:32 | 3 | 350 kr |
21/2 17:14:35 | 3 | 450 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23